Bandırma Kazan

ISI SAN. TİC. LTD.ŞTİ.

Hakkımızda

Firmamız BANDIRMA KAZAN ve Isı San. Tic. Ltd. Şti. 2015 yılında Bandırma'da kurulmuştur. Kuruluş amacı; isminde de belirtildiği üzere kazan, ısı ve bununla ilgili olan tesisat gibi işleri yapmaktır. Firma nesilden nesile tecrübeler üzerine kurulduğu için geçmişte yabancı firmaların Türkiye'de kurmuş olduğu kazanları demonte ederek alıp. Borularını ve eskiyen yerlerini yenileyerek çeşitli fabrikalara kurmuştur.


Uzun yıllar bu şekilde çalışmaya devam ettikten sonra kazanılan deneyimler ile yerli imalata geçilmiştir. İlk başarılı sonuçlar toz kömür yakma sistemli “D” tipi yüksek basınçlı kazanlarda elde edilmiştir. Bunun üzerine ülkemizde yaygınlaşan doğalgaz potansiyeli görülünce tarafımızdan TSEK belgeli olarak üretilmeye başlandı. Ülkemiz şartları değiştiği için CE işaretli olarak üretimlerimiz devam etmektedir. Önce yüksek verim elde edebilmek için kazanın gaz geçişlerini değiştirdik ve bugün imalatını yaptığımız gibi 4 geçişli kazanı imal ettik. Bununla da yetinmeyip kazan çıkışına, özel imalatımız olan ekonomizör yerleştirerek kazanları 5 geçişli hale getirdik. Bu sayede baca gazının 120°C ile 160°C arasına düşürmeye muvaffak olduk.


Parolamız şuydu; Ekonomik yakıt, yüksek verim, üst düzeyde emniyetli, 20 bar çalışma basıncı dizaynlı hale getirip Türk sanayici ve yatırımcılarının hizmetine sunmaktı. Başardık. Mutluyuz. Diyoruz ki, bu özelliklere sahip olan kazan biliyorsanız atırımınızı oraya yapın. Biz yukarıda sayılan bütün özelliklere sahibiz.